30
! خوبه
باغ موزه مجموعه سعدآباد
خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانیه ) - انتهای خیابان شهید کمال طاهری

باغ موزه در مجموعه سعد آباد همانطور که از نام آن نیز بر می‌آید فضایی است که برای کاربری باغ و نگهداری و رسیدگی به پوشش گیاهی متنوع شامل جنگل های طبیعی، گونه‌های متنوع گیاهی تعبیه شده‌است. در این مجموعه گونه‌های گیاهی متنوعی دیده می‌شود به لحاظ کمیاب بودن، قدمت و زیبایی به عنوان جاذبه گردشگری شناخته می‌شوند.

10
! خوبه
موزه هنرهاي معاصر تهران
خيابان كارگر شمالي‌، پارك لاله

موزه هنرهاي معاصر تهران یکی از موزه‌های شهر تهران است که به دلیل وجود فضای سبزی که به عنوان پارك مجسمه در نزدیکی آن ایجاد شده‌است از دیگر موزه‌های تهران متمایز می‌شود. در این موزه همه چیز از معماری تا آثاری که در آن قرار داده شده‌است رنگ و بوی فرهنگ ایرانی را می‌دهد برای نمونه معماری آن بهره‌گرفته از ویژگی معماری سنتی ایرانی و القاکننده مغاهیم فلسفی است. رویکرد اصلی این موزه به تصویرکشیدن هنرهای تجسمی مرتبط با رویدادهای هنری ایران است و هر از گاهی گالری‌های با مضمون نمايش گنجينه‌هايي از هنرمندان بزرگ جهان در ان برپا می‌شود.

12
! خوبه
موزه جواهرات ملي
خيابان فردوسی، شماره 213، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ايران، خزانه جواهرات ملی

خزانه جواهرات ملی یکی از مهمترین مجموعه‌های موزه‌ای ایران است که در آن مجموعه‌ای از گرانبهاترين جواهرات جهان گردآوری شده‌است. آنچه بر اهمیت و ارزش جواهرات موجود در این موزه می‌افزاید به تصویرکشیده‌شدن ذوق و سلیقه ایرانیان در ساخت و نگهداری این جواهرات است.

14
! خوبه
موزه سعدآباد
خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانیه ) - انتهای خیابان شهید کمال طاهری

مجموعه فرهنگی تاریخی سعدآباد در واقع مجموعه‌ای از کاخهایی است که قدمت آ«ها به دوران قاجار باز می‌گردد. این مجموعه به دلیل آب و هوای خوبی که داشته در زمان قاجار کاربری ییلاقی و سکونت‌گاه تابستانی شاهان قاجار بوده‌است و در مناسبت‌های مختلف نیز کوشک‌ها و کاخهای دیگری در این فضا احداث شد. پس از آن یعنی در دوران پهلوی هجده کاخ کوچک و بزرگ در سعدآباد ساخته شد که معماری ایرانی درتمامی آنها جلوگر است. پس از انقلاب نیز این مجموعه تبدیل به موزه‌ای برای تماشای عموم شد. این مجموعه دارای 12 قنات که هریک دارای عنوانی خاص است و هشت ورودیه برای عبور و مرور شاه و دربار در این مجموعه تعبیه شده‌بود که بازدیدکنندگان می‌توانند آنها را مشاهده کنند.

16
! خوبه
نمایشگاه اتومبیل های سلطنتی مجموعه سعدآباد
خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانیه ) - انتهای خیابان شهید کمال طاهری

موزه اتومبیل های سلطنتی در واقع نمایشگاهی از اتوموبیلهایی است که مورد استفاده خاندان پهلوی قرار می‌‌گرفته و در حال حاضر نیز به عنوان اولین نمایشگاه اتومبیل های سلطنتی بریا نمایش به عموم آماده شده‌است.

15
! خوبه
موزه کاخ گلستان
میدان امام خمینی

مجموعه کاخ گلستان با پوشش‌دهی تعدد کاخها از آثار بجامانده از ارگ تاریخی تهران است که محل اقامت شاهان در دوره قاجار است. این مجموعه یکی از زیباترین و کهنترین بناهای پایتخی ایران در دویست سال گذشته است. نگاهی اجمالی به تاریخ ایران بیانگر این موضوع است که مجموعه این کاخها به لحاظ قدمت و قدرت سیاسی رویدادهای مهمی را در هر دوره زمانی شاهد بوده‌اند که بازدیدکنندگان از کاخها می‌توانند با بهره‌گیری از اسناد بجامانده و اطلاعات راهنمایان هر بخش از این رویدادها و اهمیت تاریخی آنها مطلع شوند.

3
! خوبه
موزه نيم قرن كودكي (موزه آبکار) در دوران معاصر مجموعه سعدآباد
خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانیه ) - انتهای خیابان شهید کمال طاهری

موزه نيم قرن كودكي محل اقامت تابستانی لیلاپهلوی دختر کوچک محمد رضا پهلوی بوده‌است پس از انقلاب نیز تبدیل به موزه آبکار شد.

9
! خوبه
موزه آب مجموعه سعدآباد
خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانیه ) - انتهای خیابان شهید کمال طاهری

گنجینه آب موسسه ای است فرهنگی که در جهت جمع آوری ، نگهداشت، نمایش و حفظ و احیای میراث گذشتگان در بخش های مرتبط با آب از جمله استحصال، انتقال ، توزیع و بهره برداری و فنون بکار رفته در آن فعالیت می کند.گنجینه آب سعدآباد در جنوب شرقی کاخ سبز و در غرب ساختمان تشریفات ریاست جمهوری احداث گشته است. ساختمان دفتر مخصوص محمدرضا پهلوي كه در زمان پهلوي دوم ساخته شدكه براي پذيرايي از مقامات درباري و مراجعين شاه استفاده مي شد، پس از تخليه اين دو ساختمان به تيمسار كسرايي (مسئول حفاظت ارتش ) واگذارشد.

3
! خوبه
موزه فرش ايران
تقاطع خيابان دكتر فاطمي‌، و كارگر

موز فرش ایران یکی از موزه‌هایی است که با رویکرد اشاعه و ترویج فرهنگ ایرانی در قالب هنر اصیل و سنتی ایران ایجاد شده‌است. دراین موزه، بسیاری از آثار خاص فرش و گلیم ایرانی برای نمایش عموم آماده شده‌است و افراد علاقمند در این موزه می‌توانند بسیاری از سبک‌های موردپسند خود را در زمینه نقش‌های فرش و گلیم و قالی ایرانی در این موزه مشاهده کنند. این موزه همچنین با ارائه امکانات کتابخانه‌ای نقش مهمی در افزایش اطلاعات و آشنایی افراد با هنر قالی و فرش ایرانی ایفا می‌کند.

4
! خوبه
موزه آشپزخانه سلطنتی مجموعه سعدآباد
خیابان ولیعصر - خیابان شهید فلاحی ( زعفرانیه ) - انتهای خیابان شهید کمال طاهری

قدمت آشپزخانه مخصوص سعدآباد به زمان پهلوی دوم باز می‌گردد و کاربری آن از ابتدا آشپزخانه بوده‌است و آشپزهایی که در این آشپزخانه فعالیت می‌کردند ایرانی‌تبار و صرفا به منظور طبخ غذا برای این خاندان کار می‌کردند. آنها همچنین معمولا در سفرها خاندان محمدرضاشاه را همراهی می‌کردند. این ساختمان پس از انقلاب دارای کاربری انبار مرکزی سعدآباد بوده‌است و امروز به عنوان موزه برای بازدید عموم آزاد است.

فیلم های در حال اکران