تئاتر ملاقات اثری از شهاب حسینی و احمد ساعتچیان تاترهای ویژه | تفریح - بخش تئاتر تئاتر ملاقات اثری از شهاب حسینی و احمد ساعتچیان
از 2 مهر الی 5 آبان تجربه‌ مشترک شهاب حسینی و احمد ساعتچیان با نام ملاقات از ساعت 20 بروی صحنه سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران میرود. به گزارش گروه فرهنگی خبرگزاری آنا، نمایش « ملاقات» داستان فردی را روایت می کند که در روزهای آغازین جنگ جهانی دوم نزد روانشناس می رود و ....
در این نمایش مهدی حسینی بجستانی در نقش افسر گشتاپو ،فرانک حیدریان در نقش آنا فروید ،احمد ساعتچیان در نقش زیگموند فروید و شهاب حسینی در نقش غریبه داستان به روی صحنه می روند.
محمود اکبرشاهی مدیر تولید «ملاقات» است و فاطمه عرب کرمانی دستیار اول کارگردان ، پدرام تنعمی طراحی پوستر و بروشور ،علی رضا ساعتچیان آهنگسازی ومنوچهر شجاع طراحی صحنه این اثر را برعهده دارند .
اریک امانوئل اشمیت نویسنده، نمایش‌نامه‌نویس و فیلسوف فرانسوی است. نوشته‌های او به ۴۳ زبان دنیا منتشر شده و نمایشنامه‌های او در بیش از ۵۰ کشور روی صحنه رفته‌است.چندین جایزه تئاتر مولیر فرانسه، جایزه بهترین مجموعه داستان گنکور، جایزه آکادمی بالزاک همراه بسیاری از جوایز فرانسوی و خارجی از جوایز اهداشده به اشمیت است.نمایشنامه‌هایی از او نظیر «خرده جنایت‌های زناشویی» و «مهمانسرای دو دنیا» و آثاری از مجموعه داستان «گل‌های معرفت» مانند «میلارپا»، «ابراهیم آقا و گل‌های قرآن»، «اسکار و خانم صورتی» و «سوموکاری که نمی‌توانست تنومند شود» همراه چندین رمان دیگر به فارسی ترجمه شده‌اند.
نمایش «ملاقات » دومین تجربه مشترک حسینی و ساعتچیان است آنها پیش از این هم در نمایش «کرگدن» فرهاد آیئش به عنوان بازیگر باهم همکاری داشتند .
گفتنی ست ، نمایش «ملاقات » تا تاریخ پنجم آبان ماه همه روزه ساعت 20 در سالن اصلی فرهنگسرای نیاوران به روی صحنه می رود .
منبع خبر: http://www.ana.ir/detail.aspx?id=56184
2320 بازدید | 1391/6/30